Sarı Kalp Anlamı Nedir? - Serkan Hüseyin Atay
Sosyal Medya

Sarı Kalp Anlamı Nedir?

Sarı kalp anlamı, kararsız sevgiyi ifade eder. Yani seviyor mu, sevmiyor mu; -deyim yerindeyse- iki arada bir derede kaldığını gösterir. Aslında tam sevmiyor sayılmaz, fakat çok sevdiği, deli gibi âşık olduğu da söylenemez. Hoşlantı duygusunu ifade eder. Bu emoji  💛 işaretiyle gösterilir.

Bu itibarla sarı kalp, karşı cinse ‘seni arkadaş olarak görüyorum.’ Mesajı vermek için veya ‘senden hoşlanıyorum’ demek için kullanılabilir. Öte yandan sarı kalp emojisinin anlamı, ‘altın gibi kalbin var’ mânâsına da gelebilir. İyilik timsali arkadaşlarınızı bu emojiyle taltif edebilirsiniz!

Sarı Kalp Ne Anlama Gelir?

Yellow Heart olarak da bilinen sarı kalp emojisi anlamı itibariyle diğer kalp işaretleri gibi sevgiyi sembolize eder. Fakat bu, arkadaşça sevgiyi gösterir. Karşı cinse duyulan sevgi anlamında değildir.

İyimserlik ve mutluluk anlamı taşıyan sarı kalp, kırmızı kalp kadar yaygın kullanılmaz. Bu yüzden, sohbetlerinizi sıradanlıktan kurtarmak için tercih edebileceğiniz farklı emojilerdendir.

Sarı Kalp Ne Demek?

Romantik anlamda kullanılmayan bu emoji, saflığı ve gerçek dostluğu sembolize eder. Belki bunu daha önce çok gördünüz ve sarı kalp ne demektir? Diye düşünmediniz bile! Ama şimdi, bu mütevazi emojinin ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Öyleyse paylaşımlarınızı ve arkadaşlarınıza attığınız mesajları bu emojiyle süsleyebilirsiniz.

Öte yandan sarı kalp yaşam sevincini anlatmak için de kullanılabilir. O gün çok mutlusunuz, içiniz içinize sığmıyor; enerjik ruh hâlinizi bu emojiyle yansıtabilirsiniz.

Sarı kalp emojisi ne anlama gelir? Sorusunu cevaplandırmak için kaleme aldığımız bu yazının yanı sıra, kalp renkleriyle ilgili başka içeriklerimiz de mevcut. Onlara da göz atarak emojiler hakkındaki farkındalığınızı geliştirebilirsiniz.

Sonuçta duygularımızı dile getirmek için emojilerden yardım alıyoruz. Her birinin gerçekte ne ifade ettiğini bilmemiz gerek. Yoksa yanlış anlamalara mahâl verme riski mevcut.

Sarı Kalp Emojisinin Anlamı

Bahar, gün ışığı, gençlik, mâsumiyet ve güç anlamlarını taşıyan sarı renk, kalp emojisiyle bir araya geldiğinde pozitif duyguları simgeler. Sıcaklık ve sakinlik hissi veren bu renk; dürüstlük, nezâket, sadakat gibi nitelikleri de temsil eder. Sarı kalp işaretini bu anlamlarda da kullanmanız mümkündür.

Duygu emojileri arasında yer alan sarı kalp, tıpkı sarı papatyalar kadar güzeldir! Tamam, özlü söz gibi olmadı ama neyse! Sonuçta mesajı aldınız: Arkadaşlarınızı sevindirmek için sarı kalp göndermelisiniz!

Kırmızı Kalp Anlamı Nedir?

Pembe Kalp Anlamı Nedir?

Turuncu Kalp Anlamı Nedir?

Beyaz Kalp Anlamı Nedir?

Siyah Kalp Anlamı Nedir?

Mavi Kalp Anlamı Nedir?

Mor Kalp Anlamı Nedir?

TED

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhaba Serkan bey. Yine bilgilerinizden faydalandım. Bu hayatı ben bu hayat beni aynı tarif ettiğiniz gibi seviyor sarı kalp. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet