Siyah Kalp Anlamı Nedir? - Serkan Hüseyin Atay
Sosyal Medya

Siyah Kalp Anlamı Nedir?

Siyah Kalp Emojisini çoğu zaman sosyal medyada sıklıkla olmasa da bazı özel durumlar için kullanırız. Bu emojiyi kullananlar genel anlamda olumlu bir durum için değil olumsuz bir durum varsa kullanmaktadır. Bu yazımız da sizlere “Siyah Kalp Anlamı, Siyah Kalp, Siyah Kalp Ne Demek?, Siyah Kalp Ne Anlama Gelir?, Siyah Kalp Emoji Anlamı, Siyah Kalp Ne İfade Eder?, Siyah Kalp Kelimesinin Anlamı Nedir?, Siyah Kalp Emojisi” sorularına cevaplar arayacağız.

🖤Siyah Kalp Ne Demek?🖤

İngilizce Black Heart emoji olarak anılan bu emoji olumsuz yada çok olumlu olmayan anlamlar içermektedir. Bu anlamları gelin hep birlikte inceleyelim.

Siyah Kalp Ne İfade Eder?

Siyah Kalp Üzüntü, keder, ayrılık, hayal kırıklığı, hastalık, aşk acısı, bir yakını kaybetme, depresyon ve kara mizah gibi anlamlar ifade eder. Şimdi sizlere detaylı bir şekilde neyi ifade ettiğini anlatacağız.

  • Ayrılık Acısı

Bazen ilişkilerimiz istediğimiz gibi olmayabilir. Evlenmek istediğimiz insanı ne kadar seversek sevelim onunla iyi bir geleceğiniz olması konusunda tereddütleriniz varsa ve bunu istemeye istemeye kabul ediyorsanız. Ayrılık acısına ve kavuşamamanın en anlamlısı ifadesi kararmış kalp olarak da söyleyebileceğimiz Siyah Kalp olacaktır.

  • Üzüntü Ve Keder

Hayat bizlere neler gösterdi yada gösterecek bu macerası iyi gitmeyen hayata 1 – 0 mağlup başlayanlar üzüntü ve keder hayatlarından eksik olmaz bu tarz bir insansanız siyah kalp sıklıkla kullandığınız bir emojidir.

  • Hayal Kırıklığı

Hayatın bize getirileri her zaman olumlu olmuyor. Olumsuz anların ve yaşanan mutsuzlukların bir insanın hayatında çok fazla olduğunu biliyoruz. Bu olumsuzluklardan bir tanesi de hayal kırıklığıdır. Bir sevdiğinizin sizin için ne kadar önemli olduğu konusunda yargıda bulunamazken sizin değerlendirmenizde o kişiden beklediğinizi alamadığınız durumlarda hayal kırıklığı yaşarsınız. Bu tarz durumlara maruz kalanlar sosyal medya mecralarında Siyah Kalp emojisini sıklıkla kullanırlar.

  • Hastalık Ve Sağlık Sorunları

Dünyanın kanunu mu diyelim yoksa bize verilen bu cana iyi bakmadık mı diyelim başımıza sıklıkla hastalıklar gelir. Bu hastalıkların modumuzu nasıl düşürdüğü apaçık ortada bu nedenle sağlık sorunları nedeniyle modumuzun düşük olduğu dönemlerde sıklıkla kullandığımız emoji Siyah kalp emojisidir.

  • Yakınımızı Kaybetme Ve Yas Tutma

Bana ölümün rengi ne diye sorsalar siyah derdim. Ölüm bir kurtuluş mu yoksa bir yok oluşumu işte bu soruların cevabını arayanlar öldükten sonra cevap bulabilecekler. Ölüm diyerek içimizi karartmayalım ama gerçeğinde önüne geçemeyiz. Ne demiş yüce yaratan ” Her canlı ölümü tadacaktır.” işte bu tarz durumlarda çoğunlukla yas tutan ve bir yakınını kaybeden sosyal medya mecralarında siyah kalp emojisini kullanabilir.

  • Depresyon Durumlarında

Bazı zamanlarımız hayatımızın en içimize kapanık anlarını bünyesinde taşır. Bu içe kapanıklık insanlar tarafından yalnız bırakma değil, kendi isteğimizle yalnız kalma adımıdır. Bu adımı atmak istememiz belki de iyileşecek bir duruma gelmenin ilk adımıdır. Ben buna depresyon diyorum. Yalnızlığımızı dinleyip kendimizle zaman geçirmek ve düşünmek için bir ortam yaratmadır. Bu tarz duygular besleyen kişilerin sıklıkla Siyah Kalp emojisi kullandığını görmekteyiz.

  • Kara Mizah

Kara mizah genellikle siyaset, dil, din, ırk gibi dikkatlice seçilmesi kavramların espri konusu olması gibi ama o espri güldürmese de düşündürme kavramı olması açısından toplumda büyük ses bulabiliyor. Bu gibi paylaşımların sonuna siyah kalp emojisi koymak adettendir diyebiliriz.

  • Kararlı Ve Güçlü Duruş

Hayatımızda bir çok zorlukla karşılaşırız. Bu zorluklara göğüs gerip onların üstesinden gelmek en az buna karar vermek kadar zor bir durumdur. Hayata ben buradayım ben bitti demeden bitmez demek zorlukla mücadeleye her zaman varım demek hayatta her alanda kararlı bir dik duruşun göstergesidir. Bu dik duruşu sergileyen her bireyin sosyal medya mecralarında Siyah Kalp Emojisi kullanması gerekmektedir.

Sizlere bu yazımızda Siyah Kalp Emojisinin ne anlama geldiğini anlattık. Mor Kalp ve Mavi Kalp emojilerinin anlamına bakmak isterseniz bağlantıya tıklayarak yazımıza gidebilirsiniz.

Mor Kalp Emoji Ne Anlama Gelir?

Mavi Kalp Emoji Ne Anlama Gelir?

TED

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet