Pembe Kalp Anlamı Nedir? - Serkan Hüseyin Atay
Sosyal Medya

Pembe Kalp Anlamı Nedir?

Pembe kalp anlamı dostluk bağıyla ilgilidir. Bu, kırmızı kalp gibi aşkı temsil eden bir emoji değildir. Önceden, meme kanserine yönelik farkındalığı artırmak amaçlı kullanılan pembe kalp emojisi, aslında gerçek arkadaşlığı simgelemek için kullanılır.

Bunu çok samimi olduğunuz kişilere gönderebilirsiniz. Fakat sevgilinize/eşinize göndermeniz önerilmez. Her ne kadar zarif bir görünümü olsa da, taşıdığı anlam bakımından, birlikte olduğunuz karşı cinse göndermek için uygun bir emoji değildir.

Pembe Renk Ne Anlama Gelir?

Pembe renk; sevgiyi, saflığı, iyi duygular beslemeyi ortaya koyar. Koşulsuz sevginin sembolüdür. Merhameti gösterir. İnsan kardeşini, arkadaşını koruyup kollar ya, işte bu anlamda himâyeyi, şefkati temsil eder.

Dişi duyguların simgesi olan pembe, genelde kız çocuklarının oyuncak ve kıyafetlerinde tercih edilir. Kişiye sağlıklı, pozitif, enerjik ve dinamik olduğu izlenimi verir. Sabah güneşinin ve ilkbaharın rengidir, yaşam dolu bir renktir.

Çekicidir, aydınlık ve fantezi doludur. Kırmızıyla komşudur, yeri gelir onun gibi romantizmi de simgeler.

Pembe Kalp Emojisinin Anlamı

Emojiler, duygu ve düşüncelerimizi uzun uzun yazmadan etkili bir şekilde anlatmanın en iyi yoludur. İnsan gerçek hayatta beden diliyle konuştuğu gibi, sanal âlemde emojilerle konuşur. Bunlardan biri de pembe kalp ifadesidir.

Parlayan kalp, kurdeleli kalp, dönen kalp, çarpan kalp, büyüyen kalp, ok saplanmış kalp, üçlü kalp, kırık kalp gibi onlarca kalp simgesi bulunur. Öte yandan kalp sembolü sarı, yeşil, pembe, turuncu, kırmızı, mor gibi çeşitli renklerde de karşımıza çıkar.

Pembe kalp ifadesinin anlamı, turuncu kalp ile aynıdır: Yakın arkadaşlık, dostluk. Birçok arkadaşınız bu emojiyi bilmiyor olabilir. Çünkü bu, yeterince yaygın değildir.

Öyleyse pembe kalp ne demek? Sorusunun cevabını öğrendiğinize göre, bu emojiyi çok sevdiğiniz kişilere göndermek için daha fazla beklemeyin. Sürekli herkesin kullandığı klasik emojiler yerine, farklı emojilerle sohbetinize renk katın.

Pembe Kalp Ne Anlama Gelir?

‘Sen benim en iyi arkadaşımsın.’, ‘seninle çok iyi bir dostuz’, ‘seni arkadaş olarak çok seviyorum.’ Gibi mesajlar verir. Samimiyetin somut hâli olan pembe kalp, içinizdeki dostane hislerin bir yansımasıdır.

Emojiler, yazdığımız mesajların süsüdür. İletilerimize derin mânâlar katar. Karşımızdakini mutlu etmek için edebiyat parçalamamız gerekmez. (!)

Bu tarz emojiler de muhatabımızı etkilemeye yeter. O zaman pembe kalp emojisinin gücünden faydalanma vakti!

Pembe kalp ne demektir? Sorusunu böyle kısa bir şekilde yanıtladığımıza bakmayın! Bu emoji, sevdiğiniz kişiye tarifsiz duygular hissettirebilir. Hatta bu emojiyi öpücük, çiçek ve benzeri diğer emojilerle birlikte kullanarak daha zengin bir mesaj oluşturabilirsiniz. Pembe kalbi yalnız bırakmayın!

Turuncu Kalp Anlamı Nedir?

Beyaz Kalp Anlamı Nedir?

Siyah Kalp Anlamı Nedir?

Mavi Kalp Anlamı Nedir?

Mor Kalp Anlamı Nedir?

TED

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet