Mavi Kalp Anlamı Nedir? - Serkan Hüseyin Atay
Sosyal Medya

Mavi Kalp Anlamı Nedir?

Sosyal Medya hayatımızın bir parçası olduğundan bu yana, insanlar emojilerle duygularını anlatır oldu. Bu anlatımlar genel manalar içerse de kabul gören gerçek anlamları da olduğunu az çok biliyoruz. Bu yazımız da sizlere “Mavi Kalp Anlamı, Mavi Kalp, Mavi Kalp Ne Demek?, Mavi Kalp Ne Anlama Gelir?, Mavi Kalp Emoji Anlamı, Mavi Kalp Ne İfade Eder?, Mavi Kalp Kelimesinin Anlamı Nedir?, Mavi Kalp Emojisi” sorularına cevaplar arayacağız.

Mavi Kalp Ne Demek?

İngilizce Blue Heart emoji olarak anılan bu emoji gerçek ve sembolik anlamlar içermektedir. Bu anlamları aşağıda detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Mavi Kalp Ne İfade Eder?

Mavi Kalp duygular, yaban hayatı, su sporu, giyim kuşam trenleri için kullanıldığı gibi sembolik olarak da kullanılmaktadır. Şimdi sizlere detaylı bir şekilde neyi ifade ettiğini anlatacağız.

  • Otizm İle Kullanımı

Otizm dünyada oldukça yaygın görünen bir gelişimsel bir bozukluktur. Ülkemizde de bu hastalıkla mücadele eden aileler oldukça fazladır. Bu hastalığa doğuştan maruz kalan çocuklarımız için sosyal medya mecralarında sürekli yapılan farkındalık paylarında sıklıkla gördüğümüz Mavi Kalp Emojisi bu durum için kullanılması paylaşım yapanlar arasında oldukça popüler olmuştur.

  • Su Sporları

Ülkemizde su sporları oldukça fazla yapılmakta ve son zamanlarda su sporlarına ilginin artması ile sosyal medya alanlarında su sporları paylaşımlarında Mavi Kalp Emojisini oldukça fazla görür olduk, özellikle mavi deniz ve su yaşamı içerisinde bulunan yunus balığı fotolarında sıklıkla bu emojinin kullanıldığını görmekteyiz.

  • Karşılıksız Sevgi Platonik Aşk

İlişki durumunu anlamlandıramayan bireyler bazı durumlarda aşkını itiraf etme konusunda ikilem yaşar ve sosyal medyanın gücüyle sevdiği kişiye Mavi Kalp Emojisi atar ve ondan da gelecek bir Mavi Kalp bekler, bu emojinin manasını gerçek anlamda bilen bir kişi aynı şekilde mavi kalp emojisi kullanarak cevap verirse, “Karşılıksız aşkına karşılık veriyorum. Artık bu bir platonik aşk değil bende seni seviyorum.” Senden hoşlanıyorum anlamı çıkaracaktır. Tabi ki bu emojileri kullanırken dikkatli ve cesaretli olmamız gerekebilir. Her zaman istediğimiz gibi olmayabilir.

  • Sadakat Ve Aile İçi İletişim

Oturmuş kemik aileler birbirlerine sımsıkı bir bağ ile bağlıdır. Birbirlerine güvenen ve her anlamda kenetlenen aileler birbirlerine yazdıkları mesajlarda sıklıkla Mavi Kalp Emojisini kullanmaktadır. Güven duygusunu ifade etmek için sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz.

  • Umudunu Asla Kaybetme

Mavi Kalp belki de en doğru ve güzel anlamı umut ve güven duygusunu ifade etmesidir. Yaşadığımız her saniyede umut etmek, her anın tadını çıkarmak, kötülüğü hayatımızdan çıkartıp yerine belki de polyanacılık gibi düşünün mutlu ve hayattan umut eder gibi sağlam durmak isteyenlerin, her zaman ayakları yere basar bir şekilde kullanacakları en olası durumdur. Sizde bu duyguları iliğinize kadar yaşıyorsanız Mavi Kalp Emojisini hayatınızın her anında cesaretle kullanabilirsiniz.

 

Sizlere bu yazımızda Mavi Kalp Emojisinin ne anlama geldiğini anlattık. Mor Kalp ve Siyah Kalp emojilerinin anlamına bakmak isterseniz bağlantıya tıklayarak yazılarımıza gidebilirsiniz.

Mor Kalp Emoji Ne Anlama Gelir?

Siyah Kalp Emoji Ne Anlama Gelir?

TED

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet