Kişisel Blog

Bae Ne Demek?

0

BAE ne demek? Sorusu özellikle sosyal medya kullanırken aklımıza takılabiliyor. Bütün diller gibi, İngilizce de pek çok kısaltma barındırıyor. BAE kelimesi de onlardan biri.

İngilizce dilbilim uzmanları, bu kelimenin önce gençler arasında yaygınlaştığını belirtiyor. 2014 itibariyle Oxford Üniversitesi İngilizce Dil Sözlüğü’ne giren BAE kelimesi, şu an ülkemizde de popüler durumda.

BAE Açılımı Nedir?

Bu kısaltma, Before Anyone Else cümlesinin kısaltmasıdır. ‘En değerli olan’, ‘her şeyden önce gelen’, ‘canım’ ve benzeri anlamlara gelir. Ayrıca İngilizcede ‘bebeğim’ ya da ‘bebek’ manası taşır.

‘Baby’ ve ‘babe’ kelimelerinin kısaltması olarak da kullanılır.

BAE Kelimesi Kullanımı

Bu kelimeyi her alanda kullanmak mümkün. Eşyalar, hemcins veya karşı cins için kullanılabilen bir kelime. Popüler kültürde kendine yer bulan BAE kelimesi anlamı itibariyle ‘seni seviyorum, sana kıymet veriyorum’ mesajı içeriyor. Ayrıca insanlar, özen gösterdikleri eşyalar için de bu terimi kullanabiliyor.

Türkçe’de ‘Bey’ şeklinde telâfuz edilen bu kelime, resmi ortamlarda, iş hayatında vb. kullanılmıyor. Ayrıca bir hitap kelimesi olarak da kullanılmıyor. Yani sevgilinize ‘Beey!’ diye seslenmeniz hoş olmayacaktır.

Tüm bunların yanı sıra, BAE ne demektir? Sorusuna diğer bir cevap, ‘Birleşik Arap Emirlikleri’ olabilir.

Salt BAE Ne Demek?

Ünlü restoran işletmecilerinden Nusret Gökçe, et sunumu sırasında yaptığı bir hareketle Salt bae kullanımını başlattı. Salt kelimesi tuz anlamına geliyor. BAE kelimesinin de ‘bebek’ anlamında kullanılabildiğini söylemiştik. Dolayısıyla bu ifade, iki kelimenin birleşimi oluyor.

Tuz serpme ritüeline gönderme yapan bu kelime sosyal medyada #saltbae etiketiyle hashtag olarak kullanılıyor.

Erkeklere Babe denir mi?

Kız yada erkek farketmez, kız arkadaş yada erkek arkadaş anlamına gelen “babe” kelimesi en yakın arkadaşınıza kullanacağınız Bae kelimesi ile eş değerdedir.

Veraset Sistemi Nedir?

Oğuz Atay Kimdir?

Ömer Seyfettin Kimdir?

Halide Edip Adıvar Kimdir?

Halikarnas Balıkçısı Kimdir?

Semantik Makale Nedir? Nasıl Yazılır?

TED

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy