Kişisel Blog

BFF Ne Demek?

0

BFF ne demek? Sorusu bilhassa Instagram kullanıcılarının zihnini meşgul ediyor. Sosyal medyada sıklıkla rastladığımız bu kısaltma, bazı İngilizce kelimelerin baş harflerinden oluşuyor.

BFF Ne Demektir?

Bu harfler, best friends forever anlamına geliyor. Samimi olduğunuz arkadaşlarınızla bir fotoğraf çekip Instagram’a atarken hashtag olarak #BFF etiketini kullanabilirsiniz.

‘Sonsuza kadar en iyi arkadaş’ mânâsında kullanılan BFF kısaltması, arkadaşlar arasındaki yakın ilişkiyi gösteriyor.

Ancak bunu kullanırken, arkadaşınızın da BFF kelime anlamı hakkında bilgisinin olması gerekir. Yoksa arkadaşınız BFF ne anlama gelir? Ki ya, ne yazmış bu böyle diye düşünür.

BFF Neyin Kısaltması?

Bebeklere alınan giysilerde de bu kısaltmayla karşılaşabiliyoruz. Dediğimiz gibi BFF kısaltmasının açılımı, Best Friend Forever demek olup, ‘her zaman en iyi arkadaşım olarak kalacaksın.’ Anlamını taşır.

Twitter, Instagram, Facebook ve benzeri sosyal medya sitelerinde en yakın arkadaşlarınızı böyle etiketleyebilirsiniz. Tabii ki bunu yalnızca arkadaşlarınız için değil; sevdiğiniz bir kahve, kupa, kitap veya kıyafet için de kullanabilirsiniz.

Öyle ya; bazen en yakın arkadaşımız kitaplar olur, bilgisayarımız olur veya başka bir şey… Onu anlatırken de BFF kısaltmasından yararlanabiliriz.

Eğer siz çok sevdiğiniz bir arkadaşınızı BFF diye etiket yaparsanız ve o, mesajı anlamazsa; ‘BFF ne demek ya niye böyle yazdın?’ derse pot kırmış olur. Siz de o zaman hiç çaktırmayın. ‘Benim fotoğraflarım favoridir.’ Anlamında yazdım canım falan dersiniz. (Olmadı ama neyse.) Siz başka bir şey bulursunuz.

Arkadaşınızı kurtarmak için bence bunu diyebilirsiniz. Son olarak sosyal medya da gün geçmesin ki bir terim kullanılmasın. Ülke olarak yabancı kelimeleri kısaltmayı bu kısaltmalarda bir şeyler arar olduk, kardeşim bu kelimelerden bir cacık çıkmaz. Siz siz olun bu kısaltmaları kullanmak yerine direk kanka sen benim en kral arkadaşımsın deyin. Şimdi diyeceksiniz kardeşim ne güzel anlatıyordun ne olduda birden atar yapıyorsun!

Atar yapmaktan çok Türkçenin zamanla asimile olmasından korkuyorum bu nedenle biraz geriliyorum. Türkçe kadar güzel ve sade bir dilin yabancı sözcüklerle sürekli olarak bölünmesi ve katledilmesine tahammül edemiyorum. Olay sadece bundan ibaret siz yinede dediklerime bir kulak verin.

Veraset Sistemi Nedir?

Oğuz Atay Kimdir?

Ömer Seyfettin Kimdir?

Halide Edip Adıvar Kimdir?

Halikarnas Balıkçısı Kimdir?

Semantik Makale Nedir? Nasıl Yazılır?

TED

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy