Youtube ile Para Kazanma - Serkan Hüseyin Atay
Para KazanmaSosyal Medya

Youtube ile Para Kazanma

Kanal Oluşturma Rehberi

İnsanların en çok sömürüldüğü ve gerçeklerin tam olarak  anlatılmadığı ve gerçek olmayan kolayca para kazanma yöntemlerinin süslenerek insanlara anlatıldığı bir yazı okumak istiyorsanız boşuna zaman kaybetmeyin bu yazıda anlatılacaklar emek isteyen ve özgün olan kişiler içindir.

Yıl 2013 kendi deneyimlerinden aktararak söyleyeceğim. Youtube da olmayan bir dizi, film, çizgi film ya da her ne ise sonra torent ile yerli yabancı fark etmez bulunur ve indirilir. İndirilen içeriği yüklemeden önce video düzenleme programları yardımıyla ( Cantasia, Sony Vegas ) çerçeve eklenir, filtre eklenir, çözünürlük ayarı ve ses ayarları yapılarak render alınır.

Videonuz dünya engelini geçti ve Youtube da olmayan bir videoyu yükleyerek paranın altında kalmaya başladınız…

Bu anlattıklarım tabi ki illegal, zaten bu yapılan işin artık bir getirisi yok çünkü Youtube de olmayan bir videoyu bulmak samanlıkta iğne bulmak gibi bir şey ayrıca Google yapmış olduğu algoritmalar ile artık bu tarz girişimlere engel oluyor. Hatta spam çalışma olarak nitelendirdiğimiz bu işlemi tamamen bitirdi diyebiliriz. İyi ki de bitirdi şimdi kopya ve saçma içeriklerden kurtulduk…

Şimdi gerçek anlamda Youtube ile para nasıl kazanırsınız anlatmaya başlayalım:

Öncelikle özgün çalışacaksınız, özgünlük kendi fikirlerinizi ya da başkasının fikirlerini kendi yorumunuz ile ortaya koymanızdır. Sağdan soldan alınan bilgilerle çekilen videolar özgün değil ancak ve ancak taklit olmaktadır. Diyelim ki özgün kanal açma konusunda kategori belirlediniz ve bu yoldan ilk adımı atacaksınız ilk yapmanız gereken Google algoritmasını çözmek olacaktır.

Bu algoritma nedir seslerini duyuyoruz…

Google algoritması konusunda hiçbir zaman renk vermediği için bu yolda atılan her adım başarıyı yakalayanların paylaşımlarında gizlidir. Bu paylaşımları yıllarca takip eden biri olarak anlattıklarımı dikkatli dinleyerek bu yolda sağlam ve kalıcı adımlar atabilirsiniz.

Öncelikle semrush tarzı sitelerden anahtar kelime analizi yapın ve bulduğunuz anahtar kelimelerle ilgi alanlarınızı birleştirerek ilk videonuzu çekin.

Sadece video çekmek ve içerik olsun birinden patlarız şeklinde düşünüyorsanız bu işe kesinlikle başlamayın.

Videolarınızda kendi sesinizi kullanın ve belirli bir metine bağlı kalmadan akışına bir anlatım tarzı seçin saçmalamadığınız sürece sorun olmayacaktır. Kanalınızın seo çalışması özellikle yapmanız gereken işlemler arasında ben bu işten pek anlamam nasıl yapacağım diye dehşete düşmenize de gerek yok sizlere vereceğim linkte işinize yarayacak birçok konu bulacağınız Yt Destek formu sorularınıza cevap olacaktır.

Videolarınızın yapım aşamasında mutlaka Cantasia ve  Sony Vegas programlarından yararlanmalısınız. Bu programlar ile size ait olan videolarınıza sizin olduğunu kanıtlayacak filigran koyabilir ve taslaklarınızı saklayarak size ait video çalındığında Google sunarak kanıt olarak kullanabilirsiniz.

Youtube ile para kazanma derken herkes kanal açıp video ekleyerek parayı hemen kazandığımızı düşünüyor olmalı. Ama durum maalesef öyle değil yaptığınız özgün içerikler Google politikalarına uygun olmalı ve kabul görmelidir.

Kaliteli içerik üretiyor ve videolarınız insanlarla etkileşim içinde oluyorsa Youtube şartlarını karşılamaya başlamış olmalısınız.

Nedir bu Youtube Şartları

Youtube de para kazanmanız için kanalınızın reklam gösterimine açılması gerekiyor bunun için de Youtube belirli şartlar ortaya koyuyor. Kısaca açıklamak gerekirse madde madde yazalım.

 • 4000 saat izlenim
 • 1000 abone
 • Tekrar edilen İçerik Olmaması

Evet şimdi bunları biraz açalım…

4000 Saat İzlenim Şartı

Youtube yüklediğiniz videoların 4000 saat izlenime ulaşması gerekmektedir. İzlenim satın alırım diyenler sakın ola uzak durun makalenin başında özgün olun dedik sadece içerik için değil bu yolda dürüst ve özgün olun.

Zaten para vererek izlenim satın alanların izlenimleri ya yansımıyor ya da Google tarafından tespit edilip, kanalına geçersiz etkinlik adı altında uyarı gelecektir. Bu durumun devam etmesi durumunda kanalınız politika ihlali nedeniyle bir daha açılmamak üzere ve itiraza yer olmayacak ve kapanacaktır.

1000 Abone Şartı

Zaten başlıkta da belirtildiği üzere gerçek 1000 abone olmak Youtube aradığı olmazsa olmaz şartlardandır. Bunun için de 1000 arkadaşıma söylerim abone olurlar diyorsanız. Bak bunun için bir şey diyemem eğer 1000 kişilik bir gurubunuz var ise gayet popüler olmuşsun demektir. 😊

Veee…..

Tekrar Edilen İçerik

En çok merak edilen ve en çok başımızı ağrıtan durum bu… Bu konuda bazı her şeyi bildiğini sanıp ama hiçbir B.k bilmeyen arkadaşlarımız, sadece iki şart var üçüncüyü nereden çıkarttın diyecekler. Bu arkadaşlara şunu söyleyeyim para kazanmayı ilk 2 seçenekle aşsanız bile tekrar edilen içerik olayını çözmeden bu durumu ortadan kaldırmadan para kazanamazsınız.

Tekrar edilen içerik herkes tarafından yapılan ve herkesin aynı başlığı kullandığı ve neredeyse aynı şeyleri anlattığı videolardır. Youtube bu durumun reklam verenleri için iyi olmadığını düşünmektedir. Reklam verenlerini korumak adına paraları boşa gitmesin diye herkes tarafından merak edilen ve en çok aranan kelimelere konsantre olmalarını istemektedir.

Buraya kadar her şey doğru gitti ve videolarımızdan biri ya da birkaçı patladı çok izlenen videolarımızın sayesinde kanalımızda ki diğer videolarımız da hit oldu ve trenlere kadar çıktık para kazanmamız açıldı ve kanalımız Adsense’ye başvurumuzla reklam yayınlamaya başladık işte kanalınıza gelen ziyaretçiler video izleyerek dakika reklamları ve başlangıçta çıkan reklamları izleyerek size para kazandırmaya başlayacaktır.

Son olarak kanalınızda olması gerekenleri yazarak yazımızı bitireceğiz.

 1. Güzel bir kanal ismi
 2. Kanal kapak resmi
 3. Kanal avatarı
 4. Kanalınızın dış bağlantıları ve hakkınızda yazısı
 5. Oynatma listeleriniz
 6. Yüklediğiniz videoların uzunluğuna göre reklam koymaya dikkat edin. Videoya reklam koyacaksınız reklamların içine video değil 😊 bu nedenle 7 dakika da bir reklam  uygundur. Eğer videonuz 7 dakikadan kısa ise reklam koymayın zaten video başında atlanabilir ya da atlanamayan reklam çıkacaktır.
 7. Youtube politikalarına çok ama çok dikkat edin.
 8. Özgün olun başkasını taklit etmeyin Unutmayın taklitler aslını yaşattır.

Polis Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Özgür İrade Diye Bir Şey Var Mı?

DM Ne Demek? DM Nedir?

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet