İnternetten Yapılabilecek 5 Farklı İş - Serkan Hüseyin Atay
Para Kazanma

İnternetten Yapılabilecek 5 Farklı İş

İnternetten Para Kazanma

İnternet hayatımıza girdiğinden bu yana insanlar evden de çalışarak ek gelir elde etmenin yollarını arar oldu. Hayat şartları ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok insan bu iş kapılarını bırakın çalmayı kırıp içeri dalar oldu. Ama maalesef bu arayış da birçok insan dolandırıcıların hedefi haline geldi.

Tam dolandırıcılardan kurtulduk dediğiniz de karşınıza kaba tarifle ÖLÜCÜ dediğimiz bir grup çıkar size verdiği işi ufak bir ücretle yapmanızı söyler. Kendisine bu işe bu para olmaz dediğinizde de bu kadar kolay işe bu parayı mı istiyorsunuz der. Kaba konuşacağım kusuruma bakmayın “Lan deve kolaysa sen yapsana “😊 bu adamları gördüğünüzde arkanıza bakmadan kaçın. Bunlar iş yaptıracak adam aramıyor, deyim yerindeyse sosyal köle arıyordur.

Her neyse lafı fazla uzatıp sizleri sıkmadan internetten yapılabilecek 5 farklı işi sizlere anlatayım.

Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı ya da blog yazarlığı bu iş hem zor hem de elit bir iştir. İnsanlar yeteneklerine göre işler aramalı ve o işte yükselmek için çalışmalıdır. Makale ya da blog yazarlığı işinde de yeteneğiniz var ise bu yeteneğinizi kullanarak para kazanabilirsiniz.

Makale nasıl yazılır konusuna girmeden sizleri makale yazarlığını bilen kişiler farz ediyorum. Öncelikle yazmış olduğunuz makaleleri webmaster forumlarında satın almak isteyen blog sitesi sahiplerine satabilir. Daha büyük oynuyorum derseniz gazete ve dergi köşelerine yazı yazmak için başvurabilirsiniz.

Makale yazarlığı uzmanlık ve emek isteyen bir iştir. Kompozisyon yazarım bunu da yazarım ne olacak demeyin. Öncelikle yazdığınız yazı ile insanları sıkmadan 3 dakikalık makaleyi ağız tadı ile okumasını sağlayacaksınız.

Tekrar edilen kelimeler, gereksiz cümleler ve yazım yanlışları makalenizi okunmaz yapan etmenlerdir. Okuyan kişi makaleyi yarıda kesip sitenizden çıkarsa işte bu makale yazdığınız site yada bloğu Google gözünde kötü bir duruma düşürür. Neden böyle dedim Google reklam yayımladığı sitelerde belirli bir analiz tutar.

Bu analizlerin içerisinde hemen çıkma oranı denen bir olgu var bu olgu Google gözünde yükselmenizde çok önemli bir etken hemen çıkma oranını düşürmek demek insanların sitenizde çok zaman geçiriyor demek, yani yazınız iyi olursa makaleniz sonuna kadar okunursa hemen çıkma oranınız düşecek ve sitenin otoritesi yükselecektir.

Kısaca yazayım dedim ama yine uzun oldu. Sizlere makale yazarlığı konusunda iş yapabileceğiniz bir iki bağlantı bırakacağım eğer bu işe yatkınsanız bu mecralardan makale yazıp satabileceğiniz kişiler bulabilirsiniz.

 R10.Net Webmaster Forum   YTDESTEK.COM

Makale nasıl yazılır hakkında detaylı bilgi almak için “Semantik Makale Nedir? Nasıl Yazılır?”  konumuza bakabilirsiniz.

Copy Paste İşleri Yapmak

İnternette para kazanmak için çılgınca saldıran insanlar öyle değişik işler geliyor ki bazen bunun için başkasına para verip iş yaptırılır mı demeyin. Copy Paste dediğimiz kopyala yapıştır işleri her zaman internette karşınıza çıkan basit işler arasındadır.

Bu tarz işlerde genellikle işi verecek kişiye teklif usulü bu işi kaç paraya yapacağınızı ve ne kadar zamanda bitireceğinizi belirten teklif verirsiniz o kişide genellikle en düşük ücrete yapan kişiye işi verir. Bu iş de pek bilgi beceri aranmasa da verile işi bitirebilecek kişilere verilmek istenir. Bu tarz işler genellikle her zaman çıkmasa da çıktığı zaman kısa bir sürede güzel bir ücret kazanabilirsiniz.

Kopyala yapıştır işlerini de yine yukarıda size verdiğim veya benzer başka siteler de bulabilirsiniz.

Video Hazırlayarak Para Kazanma

Video düzenleme programlarına hâkim ve geniş bir hayal gücünüz var ise istek üzerine belirli bir kurgu ile videolar hazırlayıp, youtube hesapları olan kişilere özgün video satabilirsiniz. Bu iş emek isteyen ve belirli bir bilgi birikimine sahip olan kişileri yapabileceği işlerden biridir. Videolarınız aynı makaleler gibi izleyeni sıkmadan sonuna kadar izletecek tarzda videolar olmalıdır. Bu tarz videolar yapabiliyorsanız kapınızı çalan çok olacaktır.

Youtube İle Para Kazanma

Bu konu hakkında Youtube ile Para Kazanma yazımız da detayları ile değinmiştik bu nedenle bağlantıyı tıklayarak yazıyı okuyabilirsiniz.

Bu para kazanma taktiğimiz de Adsense onaylı bir youtube hesabına video yükleyerek video reklamlarından gelir elde etmeye çalışabilirsiniz.

Tabi anında gelir bekleyeceğiniz bir mecra değil videolarınız hit alırsa ve Google önerilen videolar arasına çıkarsa işte o zaman günlük hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.

Online Eğitim Vererek Para Kazanma

Bu iş diğer verdiğimiz işlere nazaran emek ve bilgi isteyen işler arasında bu işte de uzmanlığınızın olduğu derslerde video hazırlayarak online eğitim sitelerinde ders verebilir. İçeriğinizi binlerce kişiye ücret karşılığında ulaştırabilirsiniz.

Örneğin Udmy tarzı sitelerde eğitmen olmak o pastada pay almak demektir. Bu para kazanma taktiğinde de tabi ki kitlelere ulaşmanız önemlidir. Bunu da sosyal medya mecralarından ve konu ile alakalı forum sitelerinde reklam vererek ya da bilgilendirme konuları açarak başarabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar diyerek yazımızı bitirirken, aklınıza takılan soruları çekinmeden sorabilir ve farklı netten para kazanma metotlarını yazmamız için öneride bulunabilirsiniz.

Semantik Makale Nedir? Nasıl Yazılır?

Youtube ile Para Kazanma

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet