Kişisel Blog

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket Doldurarak Para Kazanmak

1

Anket Doldurarak Para Kazanmak sorusuna cevap olarak; Anket siteleri firmalardan aldıkları çeşitli anket sorularının cevaplanması için kullanıcılara ücret ödüyor. Hatta anket hizmeti veren siteler ise bu aldıkları bütçeyle sanal ortamda kullanıcılara belirli bir ücret karşılığında soruları cevaplamalarını istemektedir. Anket doldurarak para kazanmak son yılların en popüler internetten para kazanma yöntemleri içerisinde geliyor. Bu bölümde anket doldurma yöntemiyle nasıl para kazanacağınız hakkında ipuçları veriyoruz…

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Büyük şirketlerin birçoğu ürünlerinin Pazar araştırmasının yapılması için anketlere ihtiyaç duymaktadır. Çeşitli ürünlere yönelik anket soruları veya farklı Pazar araştırmaları için bu anketlere belirli bir ücret ödenmektedir. Anket siteleri bu hizmeti verirken aynı zamanda anketi dolduran kullanıcılarına gelirlerini paylaşıyor.

Anket doldurarak para kazanmak için gerekli materyaller nelerdir?

 • Bilgisayar, tablet veya akıllı bir cihaz
 • Haftada belirli bir süre vakit ayırılması
 • İnternet bağlantısı

2021 yılında bu donanımlara herkesin sahip olduğu düşünüldüğünde, para harcamanız gereken bir durum bulunmuyor. Anket sitelerinden para kazanılması için yalnız üyelik oluşturmanız yeterlidir. Birçok anket sitesi olduğu için sektörde farklı sitelerden devamlı anket doldurma ihtimaliniz bulunuyor. Anket sitelerinde para kazanılması için yapılması gerekenler nelerdir?

 • Anket sitesine kayıt olma: Çeşitli anket sitelerinden birkaçına üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Özellikle üyelik sonrasında site size mevcut anket sorularından bazılarını doldurmanızı isteyecektir.
 • Anket doldurma: Anket siteleri mevcut anketlerini kullanıcılarına e-mail aracılığıyla bildirmektedir. Üstünüze atanan anket sorularını bu sayede görmeniz sağlanmaktadır. Anket başına iyi ücretler veren sitelerin bulunduğu bilinmektedir.
 • Anket Para Kazanma: Alınan anketlerin doldurulması üyelere belirli bir paylaşım ücreti hakkı vermektedir. Yani doldurulan anket başına sitenin size ödeyeceği bir miktar olacaktır. Bu miktar anketlerin uzunluğuna ve soruların türlerine göre değişiklik gösterir.

 

En Çok Para Veren Anket Siteleri

Anket doldurarak para kazanmak için sektörde bulunan bazı siteler arasında seçim yapılması gerekir. Özellikle anket sitelerine bakıldığında bazıları güvenli bir ortam sunarken, bazıları kullanıcıları suiistimal edebiliyorlar. Bu nedenle güvenli olan anket sitelerinden para kazanma yoluna gidilmesi doğru olacaktır. Anket siteleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 • Güvenilirlik: Her işte olduğu gibi anket siteleri de kullanıcılarına güven vermelidir. Çünkü anket doldurma işi zamanınızı alan bir eylemdir. Anket siteleri verdiğiniz hizmet sonrasında paranızı düzenli bir biçimde ödemelidir. Sektörde kullanıcılardan olumlu yorum alan anket sitelerini seçmeniz doğru olacaktır.
 • Anket çeşitliliği: Bazı anket siteleri birçok konuda anket çeşidi sunarken, bazıları bu konuda biraz geri kalıyor. Çok fazla işletme ile çalışan anket sitelerinde boş kalmayacağınız birçok anket olacaktır. Kesinlikle anket sitesi seçimlerinde iş çokluğunun fazla olduğu alanlar tercih edilmelidir.
 • Ücret Miktarı: Anket sitelerinde en yüksek miktarı ödeyen siteler oldukça fazla. Buna oranla anket ücretlerini alt limitten sunan sitelerde bulunmaktadır. Zamanınız kıymetli olduğu için size en yüksek ücreti veren siteleri tercih etmeniz gerekmektedir. Hem bu daha fazla para kazanma fırsatı sunacağı gibi vaktinizi değerlendirme fırsatı sunacaktır.

En çok para veren anket siteleri araştırmamızda çok kullanılan bazı siteler bulunmaktadır. Özellikle kullanıcı yorumlarına bakıldığında aylık düzenli kazançlar elde edildiği görülmektedir. Bu nedenle sizler için önereceğimiz bazı siteler olacak.

İyi Para Veren Anket Siteleri

 • SurveyMonkey
 • MOBROG
 • ACOP
 • YouGov

Sitelerin anket başına 4 ile 12 TL arasında bir ücret ödediği bilinmektedir. Özellikle uzunluk bakımından daha fazla soru soran sitelerdir. Bu nedenle ücretlerini birçok anket sitesine göre yukarıda tutuyorlar. İş çeşitliliği ve kullanıcıya verdiği birçok anket işi bulunmaktadır. Kazançlarını şirketlerden yüksek paylarda aldıkları için kullanıcılarla bunu paylaşıyorlar. En iyi para veren anket siteleri oldukları için çoğu kullanıcı tercih etmektedir.

Anket doldurarak para kazanmak isteyen kişilere özellikle bu sitelerde işlem yapmasını önerilmektedir. Bunun yanında farklı sitelerde biraz daha düşük ücret vermekle birlikte kazanç sunuyorlar. Elinizdeki anket işleri bittikten sonra farklı sitelerde anket soruları arayışına girmeniz doğru olacaktır. Fakat belirtilen sitelerde çok fazla anket sorusu olması nedeniyle işin bitmesi de pek mümkün değil.

Anket Doldurarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Anket doldurma işiyle aylık düzenli bir kazanç elde edilebilir. Özellikle anket siteleri sağladıkları anket sorularıyla kullanıcılara 4 ile 12 TL arasında bir ücret verirler. Anket doldurarak ne kadar para kazanılır? Ay içinde düzenli anket sorularını doldurmanız halinde sitelerden 700 TL’ye kadar ek bir gelir sağlanabilir.

Yüksek miktarda ücret ödeyen sitelerin birçoğu kullanıcılara çeşitli anket sorularını sürekli atamaktadır. Onların ellerinde olan anket işi ne kadar çoksa sizde o düzeyde bir gelir sağlarsınız. Özellikle bu işten para kazanmayı amaçlayanlar birçok anket sitesinde görev almaktadır. Bu işte önemli olan boşta kalmadan vaktinizi doğru değerlendirmenizdir.

Anketle Para Kazanmanın Yaş Sınırı Var Mı?

Anket siteleri yetişkinlere yönelik olan soru gruplarıyla bazı alanlarda ayrılmaktadır. 14- 16 yaş aralığı birçok anket sitesinde üyelik oluşturma esnasında talep edilmektedir. Anketle para kazanmanın yaş sınırı var mı? Anket gruplarına göre her yaştan kitleye uygun çeşitli kategoriler bulunur. Kullanıcılar yalnız kendi yaş aralığında olan anketleri doldurabilirler.

Yetişkinlere hitap eden çok fazla anket olması elbette 18 yaş üstü kitleye daha fazla anket sağlamaktadır. Fakat daha küçük yaş gruplarına yöneltilen birçok anket olduğu da bilinmektedir. Tercih ettiğiniz sitede üyelik aşamasında sizden bu bilgiler talep edilmektedir. Doğru bilgilerle sisteme üye olunması size daha fazla iş sağlayacaktır.

 

 

Anket Sitelerine Vakit Ayırmaya Değer Mi?

Anket sitelerine yalnız ekstra vaktinizin olduğu zamanlarda girmeniz tavsiye edilmektedir. Yani bütün işinizi bırakıp bir anket sitesinde vakit geçirmeniz mantıklı olmayacaktır. Buna bir ek gelir gözüyle bakılmalı ve bu amaçla kullanılmalıdır. Anket sitelerine vakit ayırmaya değer mi? Boş vaktinizi belirli bir ücret kazanma için değerlendirebileceğiniz bir alandır.

Fakat mevcut işinizi ve hayatınızı aksatmadan bu işi yapmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü anket sitelerine 3-4 saat vakit ayırmayla ay içinde 700 TL’ye kadar bir para kazanılmaktadır. Buda normal ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir bütçe değildir. Anket doldurarak para kazanmak konusuna yalnız ek vakit değerlendirme olarak bakılmalıdır.

Düzenli bir para kazanma ayrıcalığı tanısa da, normal bir bireyin aylık ihtiyacını karşılamayacaktır. Fakat buradan elde ettiğiniz kazançla faturalarınızı veya aylık özel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu tarz işlere bakış açınızda buna göre olmalıdır.

Anket Siteleri Ne Tür Sorular Soruyor?

Anket işini yapan sitelerde birçok kategori bulunuyor. Özellikle yaş grubuna göre bu anket soruları sistem tarafından atanmaktadır. Anket siteleri ne tür sorular soruyor? Pazar araştırması, ürün, hayat, yaşam şekliniz gibi soruları barındırmaktadır. Yetişkinlere özel sorulan bazı anket soruları da bulunduğu bilinmektedir.

Anket doldurarak para kazanmak isteyen her birey kendi yaş grubuna göre sorular alacaktır. Bu konuda bütün sistemler bu konuya hassasiyet göstermektedir. Hem de firmaların doğru profillerden anket cevapları almasını sağlamaktadır. Yaş gruplarına göre anket işinden para kazanan kullanıcıların rakamları da değişmektedir. Dünya’da anket sorularından en fazla para kazanan bireylerin genelde 18-35 yaş arasında olduğu görülmektedir.

 

İnternetten Yapılabilecek 5 Farklı İş

Youtube ile Para Kazanma

Binance Referans Kodu ile Nasıl Para Kazanılır?

 

1 Comment
 1. […] Anket Doldurarak Para Kazanmak […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy