GG Ne Demek? Ne Zaman Nerede Kullanılır?
GenelSosyal Medya
Trend

GG Ne Demek? Ne Zaman Nerede Kullanılır?

GG Oldu Ne Demek?

GG ne demek?” sorusu özellikle oyuncuların sıkça merak ettiği bir soru olarak karşımıza çıkıyor fakat bunun yanı sıra çeşitli alanlarda da kullanılabiliyor.

Oyuncu olan bir kişi özellikle çok oyunculu bir oyun oynadığında ve oyun içerisinde rekabet var ise fark etmiş olmalı ki bazı oyuncular zaman zaman “GG” diyebiliyor. Özellikle oyun sonunda denilen bu ifade yeni oyuncuların veya bu ifadenin anlamını bilmeyenler için sinir bozucu olabiliyor. Çünkü bazı oyuncular yenildiğinde kazanan tarafın “GG” demesi kaybedenin hakaret olarak algılamasına dahi sebep olabiliyor. Aslına bakıldığında iki tarafın da “GG” demesi gerekiyor.

GG ne demek?

Oyunlarda sıkça kullanılan ama günümüzde hayatımızın pek çok yerinde anlam bulan “GG”, “Good Game” yani “İyi Oyun” anlamına geliyor. Oyuncular, oyun bittiğinde “GG” diyerek oyunun iyi geçtiğini demeye çalışıyor. Genellikle kazanan taraf söylese de kaybeden tarafın da “GG” demesi normal karşılanmalı.

Bu ifade, her ne kadar bu şekilde kullanılsa da bazı oyuncular karşı tarafı sinir etmek adına “GG” diyebiliyor.  Özellikle biri kaybettiğinde kazananın “GG” demesi kaybedeni daha da hırslandıran bir durum olabiliyor.

Günlük hayatımızda da yer edinen bu ifadenin yanı sıra WP, EZ, GL, HF ve GH bulunuyor. WP “Well Played” yani “İyi Oynadı” anlamına gelirken “GL” “Good Luck” yani “İyi Şanslar” anlamında kullanılıyor. “EZ” “Kolaydı” anlamına gelirken “HF” “Have Fun” yani “İyi Eğlenceler” ve “GH” “Güzel Yarı” olarak kullanılıyor. Oyuncuların bu ifadelere hakim olması gerekiyor.

Kullanım alanları

GG, genel olarak çok oyunculu oyunlarda tercih edilse de bu ifade hayatımızda da yer edinmiş durumda. Örnek vermek gerekirse bir teknoloji mağazasında bir donanım parçası yere düştüğünde yanından geçen biri “GG” diyebiliyor. Bunu demesinin sebebi bir kaza olması. Kısacası GG ifadesi günümüzde anlamının dışına çıkmış durumda olsa da bu ifadenin gerçek anlamını bilmek ve ona göre hareket etmek en doğrusu olacak. Özetle GG, oyun bitince “İyi oyundu.” demek için kullanılıyor.

Son olarak her ne kadar iyi oyundu diye kullananlar var ise gıcık vermek maksadıyla karşıda ki oyuncuyu rencide etmek içinde söylenen bir sözdür. Bence en çok kullanılan anlamı budur.

Kadın işareti Ne Anlama Gelir? Nasıl Yapılır?

Erkek işareti Ne Anlama Gelir? Nasıl Yapılır?

DM Ne Demek? DM Nedir?

Prezantabl ne demek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet