Erkek işareti Ne Anlama Gelir? Nasıl Yapılır?
Genel
Trend

Erkek işareti Ne Anlama Gelir? Nasıl Yapılır?

Erkek işareti nasıl yapılır? Birçok kişi internette gezerken erkek işareti yapmak isteyebilir ve bu işareti kullanmaya çalışabilir. Bu işareti Windows, Android ve ios bu işletim sistemlerinde erkek işareti yapmanın aslında çok kolay olduğunu sizlere bu yazımız da anlatacağız.

İnternette ♂ yani erkek işaretini yapmak aslına bakıldığında çok kolay. Günümüzde klavyede erkek işaretini yapmak için herhangi bir simge bulunmuyor olsa da işletim sisteminin sunduğu karakter seti sayesinde klavyede yer almayan bir simgeyi farklı yollarla yapmak mümkün oluyor.

Erkek işareti nedir?

Cinsiyet simgeleri, Antik Roma’dan günümüze kadar gelen simgeler olarak açıklanabilir. Bunlardan birisi erkek diğeri kadın simgesi olarak yer alıyor. Yalnızca erkek ve kadın simgesi değil aynı zamanda cinsiyet değiştirenler için de bir sembol bulunuyor. Bu sembol ortada yuvarlak ve çevresinde 3 farklı çizgiyle beraber çeşitli şekillerin bulunduğu bir sembol olarak yer alıyor.

Erkek simgesi yani ♂ işareti, erkekliği temsil ediyor. Erkek cinsiyetine sahip olanların kullandığı bu simge, ortada yuvarlak bulunan ve sağ üst köşeye doğru bakan bir oku gösteriyor. Erkek işareti Mars gezegenini simgeliyor. Eğer erkek ve kadın işareti bir arada kullanılıyor ise bu durum heteroseksüellerin kullandığı bir işaret anlamına geliyor. İç içe geçmiş iki erkek simgesi eşcinsellik, iç içe geçmiş iki kadın simgesi de lezbiyenlik anlamına geliyor.

Erkek işareti yapmak için birçok yol bulunuyor. Bunlardan birisi klavyenin ALT tuşu ile Numpad 1 tuşuna 2 kere basmak yani 11 yazmak. Bu sayede ♂işareti yapmak mümkün hale geliyor. Mobil telefon üzerinde erkek işareti yapmak ise daha kolay. Bunun için klavyeden işaretlerin bulunduğu kısma geçiş yapıp gerekli simgeyi seçmek yeterli oluyor.

Windows + Nokta tuşlarına basıldığında da birçok emoji ve işaret ile karşılaşmak mümkün. Buradan da seçim yaparak erkek işareti bulunabilir. Erkek işaretine farklı yoldan ulaşmak isteyen bir kişinin uygulayabileceği çözüm yollarından birisi bir Windows uygulaması olan Karakter Eşlem uygulamasını kullanmak olmakta. Bu uygulamaya girdikten sonra erkek işareti seçilebilir ve kullanılabilir. Bunun yanı sıra bir yazı tipi eklenerek de erkek işareti yapılabiliyor.

Yazımızı beğendiyseniz aşağıda ki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Siyah Kalp Anlamı Nedir?

Mavi Kalp Anlamı Nedir?

Mor Kalp Anlamı Nedir?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet