Kadın işareti Ne Anlama Gelir? Nasıl Yapılır?
GenelSosyal Medya
Trend

Kadın işareti Ne Anlama Gelir? Nasıl Yapılır?

Kadın işareti nasıl yapılır? Özellikle kullanıcıların merak ettiği ve yorum yaparken, web sitesinde veya sohbet ortamında kullanmak istediği bu işareti yapmak çok kolay.

Günümüzde interneti kullanan birçok kişi yalnızca internette gezmiyor aynı zamanda paylaşım yaparak internet alemini daha da zenginleştiriyor. Örneğin 90’lı yıllarda internet yalnızca araştırma yapmak için yani gezmek amaçlı kullanılıyordu fakat 2000’li yıllarda internetin tanımı değişti ve internet yalnızca araştırmak için değil veri paylaşımı yapmak için de kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar veri paylaşırken bazı simgelere erişmekte zorluk yaşayabilir. Bu konuda ♀ simgesiyle gösterilen kadın işaretinin nasıl yapılabileceğinden bahsetmek istiyoruz.

Kadın işareti nedir?

Kadın işareti, kadınları temsil eden bir işaret olarak karşımıza çıkıyor. Antik Roma döneminden beri kullanılan bu işaret, günümüzde de astroloji gibi alanlarda tercih edilen bir simge olsa da tuvalet kapılarının önünde, bir sitede veya logo tasarımlarında da tercih edilebiliyor.

Kadın işaretinin yanı sıra eğer iki kadın işaretinin bulunduğu bir simge yer alıyorsa bu simge lezbiyenleri temsil etmek amaçlı kullanılıyor. Eğer erkek ve kadın simgesi bir arada kullanılırsa bu durum heteroseksüelleri temsil eden bir simge olarak yer alıyor.

Kadın işareti, yuvarlak bir çizimin altında bulunan artı işareti ile gösteriliyor. Bu simge Venüs gezegenini temsil ediyor. Kadın işaretini yani  simgesini oluşturmak için birçok yol bulunuyor. Şimdi sizlere bu yollardan söz etmek istiyoruz.

Kadın işareti nasıl yapılır?

Eğer kullanıcı mobil bir cihaz kullanıyor ise klavye üzerinden simgelere ulaşarak istediği işareti seçebiliyor ve bu işareti kullanabiliyor. Masaüstünde ise bu işarete ulaşmak daha zorlu olabilir. Bu işareti yapmak isteyen bir kullanıcı ALT tuşuna bastıktan sonra sırayla Numpad 1 ve Numpad 2 tuşuna basmalı. Kısacası Numpad tuşları ile 12 yazmalı. Bu sayede kadın işareti yapmak mümkün hale geliyor.

Ayrıca; Kullanıcılar ♀ işaretini yapmak için Karakter Eşlem uygulamasından da faydalanabilir. Windows uygulaması olan Karakter Eşlem üzerinden kadın işaretini bulup kopyalamanın yanı sıra yazı tipi ekleyerek de bu işarete kolaylıkla ve farklı şekilde ulaşmak mümkün oluyor.

 

Erkek İşareti Nasıl Yapılır? makalemizi de okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet