Kişisel Blog

Bepanthen Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Bepanthen Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

0

Bepanthen Krem eczanelerde ve sanal ortamda satın alabileceğiniz harika bir bakım kremidir. Her ne kadar bebekler için üretilmişse de bebekleri için bu kremi kullanan annelerin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Bu yazımızda popüler olan Bepanthen Krem Nedir? Ne İşe Yarar? en ince ayrıntısına kadar anlatacağız.

Bepanthen bir bakım kremi mi? Ne işe yarar? Hangi durumlarda kullanılır? Bepanthen Krem tüy çıkarır mı? işte tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.
Ürün Bayer firması tarafından Bepanthel adı ile 1944 yılında üretilerek uzun süre zirvede kalacak ve oradan da inmeyecek şekilde hafızalara kazındı. Yan etkisi olmayan kokusuz bir krem olan Bepanthel sadece bebeklerde değil annelerin doğum sonrası çatlaklarında, emzirme sonucu meme ucunda oluşan çatlaklar için güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ürün piyasada kolayca bulunabilir ve kullanım alanı fiyatına göre çok yüksek seviyededir.

Bepanthel Bir Bakım Kremi mi?

Bepanthel bir bakıkm kremi evet ama her durumda normal kremlerden daha çok etki eden bir yapıya sahip, etkin maddesi dexpantenol’dur. Etkin madde sayesinde ciltte onarıcı bir etki bırakır. Cildinizi yumuşacık ettiği gibi provitamin B5 sayesinde cildin yenilenmesinde büyük bir öneme sahiptir. Onarıcı özelliği ile evet bu bir bakım kremi diyebiliriz.

Bepanthel Krem Ne İşe Yarar?

İçerisinde ki dexpantenol sayesinde cildin nemlenmesini ve onarımını sağlar. Yara ve çatlaklarda mükemmel bir sonuç verdiği gibi Dermologlar tarafından bir çok hastaya önerilmektedir. Cilt hastalıkları başta olmak üzere ameliyat yaralarının iyileştirilmesi tedavisinde, doğum sonrası çatlaklarda ve egzama gibi deri hastalıklarında çok büyük bir iyileşme sağladığı görülmüştür.

Bepanthel Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bepanthel krem sadece bir ilaç değil aynı zamanda bir bakım kremidir. Kullanım alanları oldukça fazladır. Doğum sonrası çatlaklarının iyileşmesinde, bebeklerin pişik durumlarında, Egzama gibi deri hastalıklarında, çocuk emziren kadınların meme uçlarında emzirme sonucu oluşan çatlakların iyileşmesinde ve daha sayamadığımız bir çok durumda Bepanthel kremi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bepanthel Kremim Fiyatı Nedir?

Sanal ortamda fiyatı değişiklik gösterdiği gibi Eczanelerde 100 ml bir Bepanthel Kremi ortalama 35 ila 50 tl arasında satın alabilirsiniz. Fiyatından çok etkisi yıllardır konuşulan bu ürünün bence fiyatına eşit olmayan harika etkileri var. Yılların tecrübeli ismi Bayer firmasının da bu markanın sahibi olması ve onun güvencesinde 1944 yılından bu yana güven vermesi fiyat konusuna pek takılmamak gerektiği durumunu ortaya çıkarıyor.

Bepanthel Nasıl Kullanılır?

Bepanthel Krem lokal olarak deforme olmuş bölgeye yeteri miktarda sürülerek elle yedirilerek kullanılır. Kokusuz bir ürün olması sebebiyle yaz ve kış gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir ayrıntı var. Emziren anneler meme ucu çatlakları için kullanmış olduğu ürünü sürülen bölgeden temizlemediği sürece kesinlikle bebeğini emzirmemelidir.

Bepanthel Tüy Çıkarır mı?

Belkide en çok merak edilen konu bu, Bepanthel Tüy Çıkarır mı? Bu sorunun cevabını dermologlar tarafından deriyi ve kıl köklerini beslediğinden bir miktar tüylenme yapacağı belirtilmiştir.

Bepanthol cilt bakım kremi sivilce yapar mı?

Kesinlikle sivilce yapmadığı gibi özellikle sivilce olan bölgeye sürüldüğünde sivilcenin geçmesini izi kalan sivilcelerin bile yok olmasına neden olmaktadır. Cildi besleyen ve provitamin B5 formülü ile kırışıklık etkisi de kanıtlanmıştır. Son olarak yüzünüzü temizledikten sonra kremi dürer üstüne makyaj yaparsanız krem sayesinde makyajın uzun süre bozulmadan yüzünüzde kalacağına şahit olacaksınız. Belki de bilim dünyasında bir aspirin gibi geleceği parlak bir krem olan Bepanthol cilt vakalarında annelerin ve hekimlerin başucu kremi olma yolunda çok büyük işler başardı.

 

Asker Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Sanal Gerçeklik Nedir?

Rüyada Altın Görmek Ne Demek?

1 Ekim Dünya Kahve Günü Sözleri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy