Bitcoin Almak İçin 10 Neden! - Serkan Hüseyin Atay
Kripto

Bitcoin Almak İçin 10 Neden!

Bitcoin Almak İçin 10 Neden!

Dünyadaki birçok ülkenin bitcoini tanıması ve kabul etmesiyle birlikte bitcoin fiyatları yeniden yükselmeye başladı. En yeni dijital yatırım araçları arasında yer alan bitcoin, yükselen grafikleriyle de yatırımcıları memnun etmeyi başarıyor. Siz de bitcoin yatırımcısı olmak istiyor ancak kararsız kalıyorsanız içeriğimize mutlaka göz atmalısınız! Gelin, birlikte bitcoin almak için nedenlere ve avantajlarına göz atalım!

Bitcoin’i Nasıl Satın Alabilirim?

Son dönemde dünyanın her ülkesinde yediden yetmişe pek çok kişi bitcoine ilgi duymaya başladı. Ani sıçramalar ve yüksek kazançlı yatırım fırsatı insanları cezbetmeyi başarıyor. Üstelik birçok finans uzmanı ve bitcoin analistleri geleceğin yatırım / ödeme aracı olarak bitcoini işaret ediyor. Durum böyle olunca da pek çok kişi bitcoin yatırımı ile kazanç elde edebiliyor.

Siz de en güvenilir kripto para borsaları ile bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoinin satış fiyatı binlerce dolar olsa da mikro parçalara bölünebiliyor olması sayesinde her bütçeye hitap ediyor. Örneğin, bitcoin 10 bin dolar olsa dahi siz 1 dolarlık BTC alabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Bitcoin satın almak için diğer bir alternatifiniz Bitcoin ATM’leridir. İstanbul ve İzmir’de yer alan BTC ATM’leri ile cüzdanınıza dilediğiniz miktarda BTC göndermeniz mümkün. Bitcoin, hem yatırım hem de ödeme aracı olarak yatırımcılara birçok avantaj sağlıyor. İşte o avantajlar:

Kolay Ve Kârlı Bir Yatırım Aracı!

Günümüzde ekonomik koşulların değişmesiyle birlikte daha fazla kişi kısa sürede iyi bir kazanç sağlama yoluna girdi. Bu kazanç yöntemlerinden biriyse bitcoin yatırımı. Kolay anlaşılabilir bir yapıya sahip olan BTC, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmayı başarıyor. Bir dijital para birimi olan Bitcoin, kripto para borsalarıyla dakikalar içinde satın alınabiliyor. Ayrıca soğuk cüzdanlar sayesinde kırılması ve çalınması imkansız bir yatırım aracıdır.

7/24 Transfer!

Geleneksel borsa sisteminde veya bankacılıkta genellikle 5/8 işlem yapılır. Ancak bitcoin ve diğer kripto para birimleri 7/24 transfer imkanı sağlıyor. Örneğin, siz Türkiye’deyken çok geç saatlerde dahi Japonya’daki bir arkadaşınıza BTC transferi yapabilirsiniz. Aynı şekilde kripto para borsaları aracılığıyla bitcoin alım/satım işlemlerinizi de yürütebilirsiniz.

Geleceğin Yatırım Ve Ödeme Aracıdır!

Bitcoin’in kısa süre içinde favori haline gelmesindeki diğer bir sebepte gelecekte ‘para’ kavramının dijitalleşmesinin beklenmesidir. Bir süre sonra kullandığımız banknotlar veya madeni paralar yerini tamamen dijital bir kavrama bırakacak. Dolayısıyla bitcoin, yaygın kullanım, güvenilirlik ve kolay kullanım avantajlarıyla geleceğin parası olarak görülüyor.

Güvenilir ve Anonimdir!

Bitcoin, güvenilir ve iz sürülemez yatırım aracıdır. Alıcı ve gönderici arasındaki tüm transfer ve işlemler blockchain teknolojisiyle şifrelenir ve şifrelerin herhangi biri tarafından okunması imkansızdır. Birçok kişi bitcoin almayı güvensiz bulur. Ancak bitcoin kriptografi ve blockchain teknolojisiyle özel bir şifrelemeye sahiptir.

Diğer Kripto Para Birimlerine Oranla Daha Güvenilirdir!

Piyasada binlerce coin ve altcoin vardır. Bitcoin ise hem ilk olması hem de milyonlarca kişiye ulaşması sayesinde daha güvenilir bir grafiğe sahiptir. Pek çok kripto para birimi volatilite nedeniyle ana paranızın tamamını kaybetmenize sebep olabilir. Ancak bitcoin, yatırımcılar için güvenilir bir limandır. Bitcoinde yaşanan düşüşler sonrasında paranızı tamamen kaybetmeniz oldukça zordur. Ayrıca markalar, global şirketler vb. firmalar bitcoin ile işleme imkan tanımaktadır.

Mikro Bitcoinlerle Kazanç Elde Edebilirsiniz!

Kripto para birimlerinin tamamı mikro parçalarla alınabilir veya satılabilir. Bitcoin yatırımı yapmak istiyor ancak grafik ve borsa konularına hakim değilseniz küçük bir miktarla başlayabilirsiniz. Örneğin, grafikleri okuyarak analiz yapmayı öğrenene kadar 10 – 20 TL vb. küçük miktarlar kullanmanız mümkün. Bu sayede ilerleyen dönemde yüksek miktardaki paranızı kripto para borsalarında daha kolay yükseltebilirsiniz.

Saklamak Ve Taşımak Çok Kolay!

Yüksek miktardaki birikimlerinizi saklamak her zaman oldukça zordur. Bankalar, kasa için kira talep edebilir, evdeyse hırsızlık riski oldukça yüksektir. Bitcoin ise özel cüzdanları sayesinde kolayca taşınır ve şifrelidir. Şifreyi sadece siz bilirsiniz ve herhangi birine şifreyi söylemediğiniz sürece çalınması imkansızdır. Ayrıca cüzdanınızdaki miktar sadece sizi ilgilendirir ve herhangi bir otorite tarafından yönetilemez. Üstelik dilerseniz güvenilir kripto para borsalarındaki hesabınızda da saklayabilirsiniz. Ancak bu durum da nadiren de olsa siber saldırılarla karşı karşıya gelebilirsiniz.

Komisyon Oranları Düşüktür!

Geleneksel finans sistemlerinde yaptığınız her işlem için yüksek oranda komisyon ödemeniz gerekir. Para transferi, yatırım hesabı vb. işlemlerin tamamı için bankalar komisyon talep eder. Ancak bitcoin işlemlerinin büyük bir kısmı komisyonsuzdur. Bazı kripto para borsaları ise düşük komisyon oranlarıyla sınırsız işlem hakkı tanır.

Yasaldır!

Bitcoin almak isteyen kişiler illegal bir yatırım yapacağına dair şüpheye düşebilir. Ancak Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde bitcoin yasaldır. Türkiye’de bitcoini yasaklayan bir yasa söz konusu değil. Bununla birlikte ödeme aracı olarak da bitcoini kullanabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde Türkiye’nin de bitcoin ve kripto paralarla ilgili detaylı bir yasa çıkarması mümkün. Ancak bu yasanın küçük yatırımcıları etkilemesi beklenmiyor.

Şeffaftır!

Bitcoin’in kısa süre içinde yükselmesini sağlayan en önemli özelliklerinden biri şeffaf bir yapıya sahip olmasıdır. Kripto para işlemleri anonim olarak şifrelenir ve sadece alıcı – gönderici arasındadır. Bununla birlikte onaylanan bir işlem geri alınamaz bu sayede dolandırıcılık/sahtecilik vb. işlemler de engellenir.

Bitcoin Yatırımı Yapmak Mantıklı Mı?

Tüm yatırım araçlarında olduğu gibi bitcoin de birtakım riskleri barındırır. Bitcoin yatırımı ile milyonlarca dolar kazanan kişiler olduğu gibi tüm birikimini kaybeden yatırımcılar da vardır. Ancak doğru hamleler ve piyasa takibi sayesinde bitcoin yatırımı yapmak mantıklı olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu acele karar vermemek ve doğru bir kripto para borsası seçmektir. BuldumZ’de yayınlanan en iyi ve en güvenilir kripto para borsaları içeriğini inceleyerek borsaların avantaj ve dezavantajları hakkında bilgi edinebilirsiniz. İçeriğe ulaşmak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet