Soğuk cüzdan Nedir Nasıl Açılır
GenelKriptoTeknoloji
Trend

Soğuk cüzdan Nedir? Nasıl Açılır?

Globalleşen dünya ve sayısız token ve coinler, işte bu coinlerin hayatımıza girmesi ile elektronik paraları nerede saklanacağı soruları sürekli karşımıza çıkan bir durum oldu. Bu yazımız da “Soğuk Cüzdan Nedir?, Soğuk Cüzdan Nasıl Alınır?, Soğuk Cüzdan Güvenlimidir?, En İyi Soğuk Cüzdan Hangisidir?” Sorularına hep birlikte cevap arayacağız.

Soğuk cüzdan Nedir?

Coinle yatıp coin ile kalktığımız şu günlerde Soğuk Cüzdan deyimini sürekli duyar olduk ve bunun ne demek olduğunu merak ediyoruz. Bu merakımızı gidermeden ” Neden Soğuk Cüzdan Kullanmalıyız” sorusuna cevap aramamız gerekiyor.

Neden Soğuk Cüzdan Kullanmalıyız

Coinlerin alınıp satıldığı borsalar her ne kadar güven verseler de dışarıdan gelebilecek hack saldırıları nedeniyle yatırımınız pamuk ipliğine bağlı durumda diyebiliriz. Bu tehlikeden risksiz bir şekilde kurtulmak istiyorsak Soğuk cüzdan kullanarak bu riski minimuma düşürebiliriz. Tabi ki her zaman risk vardır. Bu risk sadece kripto borsalarda değil her alanda var bu riski de göze almanın gayet normal olduğunu düşünüyorum.

Soğuk Cüzdan Nedir? Ve Nasıl Alınır?

Neden Soğuk Cüzdan Kullanmalıyız sorusuna cevap verdikten sonra “Soğuk Cüzdan Nedir?, Soğuk Cüzdan Nasıl Alınır? ” sorularına cevap verebiliriz.

Soğuk Cüzdan Bitcoin,Bitcoin Cash, Litecoin, Etherum gibi ismini sayamadığımız coin ve alt coinlerin internet ortamında virüs ve internet korsanlarının oltalarına takılma riski bulunduğundan İnternetsiz bir ortamda donanımsal bir flash bellek içerisinde saklanması ve zamanı geldiğinde internet ortamında flash bellek yani soğuk cüzdan kullanılarak işlemlerinizin kolay ve güvenli yapılmasıdır. Soğuk cüzdan bu nedenle oldukça güvenlidir.

Soğuk Cüzdan Ve Sıcak Cüzdan Arasındaki Fark

Soğuk cüzdan nedir artık biliyoruz. Şimdi sıcak cüzdanın ne olduğuna bir göz gezdirelim. Sıcak cüzdan aslında bugüne kadar bildiğimiz kripto paraların saklandığı alanlardır. İnternet ortamı olmadan ulaşamadığımız ulaşmamız için mutlaka bir internet ağına bağlı olmamız gereken cüzdan türüdür. Soğuk cüzdana göre riski yüksektir. Aslında mantıklı bir kullanıcı deneyimi ile sıcak cüzdan da aynı soğuk cüzdan gibi güvenilir olabilir. İkisi arasında ki fark nedir dersek soğuk cüzdan internet ortamında ki tehlikelerden uzak ve güvenli sıcak cüzdan ise internet den gelebilecek her tülü hack kaynaklı saldırıya açık durumda diyebiliriz.

Uyarı soğuk cüzdanın ise en büyük riski. Cüzdanın kaybolması yada flash belleğin bozulması durumunda paraların üstüne su içmek gerekebilir. 🙂

Soğuk Cüzdan Nasıl Alınır?

İnternet erişimi olmayan güvenli cüzdan olarak tanımladığımız soğuk cüzdanlar için sizlere bir kaç soğuk cüzdan markası önereceğiz.

Nano Ledger S

Bu cüzdan diğer rakiplerine göre daha uygun ve oldukça güvenlikli bir cüzdandır. Üzerinde 2 buton ve bir küçük led ekran olan bu cüzdana ortalama 1.100 TL gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Trezor

Piyasa da en çok kullanılan ve popüler olan bir soğuk cüzdan markasıdır. Bu cüzdanda da diğer cüzdanlarda olduğu gibi bir anahtar bulunmakta ver bu anahtar sayesinde güvenli bir şekilde cüzdana giriş çıkış yapıp para gönderme işlemleriniz internete bağlı olmadan sağlayabiliyorsunuz. Bu Soğuk cüzdana ortalama 1.300 TL fiyata sahip olabilirisiniz.

KeepKey

Diğer markalara göre daha basit ve uygun olan bu soğuk cüzdan yine diğer markalar gibi aynı özellikleri barındırıyor ve soğuk cüzdan deneyimini diğer markalar gibi rahatlıkla yaşatıyor. Bu soğuk cüzdana ortalama 1.000 TL gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Son olarak bu soğuk cüzdanların yurt içinde tedariki olmadığı gibi yurtdışından geldiğini söyleyerek aslında hem soğuk hem de sıcak cüzdan kullanmanın sizin kişisel ve sezgisel mantığınızla alakalı olduğunu, insan dikkatli ve bilinçli davranırsa her iki cüzdanı da sorunsuzca kullanabileceğini söylemek isteriz.

Yeşil Kalp Anlamı Nedir?

TED

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kripto parayı nasıl saklamamız gerektiği hakkında sade ve anlaşılır bir yazı olmuş.Bu alanda biraz daha farklı bilgiler sunarak benim gibi yeni başlayanlara yardımcı olmanınız dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet