Lords Mobile Tuzak Kale Nasıl Olmalıdır - Serkan Hüseyin Atay
Oyun

Lords Mobile Tuzak Kale Nasıl Olmalıdır

Merhaba sevgili oyun severler bu yazımızda İGG firmasının en çok beğenilen ve milyonlarca kullanıcının oynadığı Lords Mobile oyununda Tuzak kale yapımını anlatacağız. Tuzak kale yapmak bilgi gerektiren ve meşakkatli bir süreçtir. Bu süreci doğru devam ettirmek için anlatacaklarımızı can kulağıyla dinlemenizi rica ediyorum.

Tuzak Kale Nasıl Olmalı

Tuzak kalenin nasıl olması gerektiğini maddeler halinde yazıp daha sonra bunları en ince ayrıntısına kadar alt başlıklar halinde anlatacağız.

 • Tuzak Kalede en az 25 milyon asker olmalı
 • Askerlerin %70 oranı T2 Piyade olmalı
 • Kudretiniz az olmalı
 • T3 asker ya az olmalı ya da hiç olmamalı
 • T4 askerlerden piyade ağırlıklı olmalı
 • Asker kudreti az olmalı 5 milyon kudreti geçmemeli
 • Konuşlandırılan liderler piyade olmalı ve maksimum SP, Ordu Saldırısı ve Piyade Saldırısı vermeli
 • Ordu düzeni formasyonu Piyade Formasyon olmalı

T2 Piyade Asker Tuzak Kaleler İçin Neden Önemlidir?

Hesapta en az 25 milyon asker olması gerektiğini söylemiştik, bu askerlerin %70 oranında piyade olmasını özellikle vurgulamak isterim. T2 piyade askerler en önde konuşlanır SP’leri yüksek olduğundan içtima saldırısı ve solo saldırılarda başarılı olur 2 ya da 3 içtimayı rahatlıkla kaldırabilir. Bu tür kalelerde solo saldıran oyuncuların liderlerini kesinlikle alırsınız.

T2 Piyadelerin SP’si yüksek olduğundan düşman ordusu ile karşılaştığında moral bozar düşmana hasar vererek kalenizi korur hem de T4 ve T3 birliklerinizin zarar görmesini engeller.

Tuzak Kalelerde T2 Piyade Asker Neden Kullanılır?

Özellikle İçtima açılmış ise kalenizde T2 Piyade askerinizin olması kesinlikle olmazsa olmaz bir durumdur. Formasyonunuzun piyade formasyonunda olması önem arz eder.

Kalenize doğru gelen saldırı İçtima saldırısı değil de bir solu saldırı ise işte burada T2 Piyade yerine T1 Piyade ağırlıklı koymanız solo yapan düşmana oldukça zarar verecektir.

Burada önemli olan konu gelen saldırı;

Solo Saldırı İse – T1 Piyade
İçtima Saldırısı İse – T2 Piyade

Asker ağırlıklı olması kazanma oranını kat ve kat arttıracaktır. Tuzak kalelerinize takviye alırken lonca arkadaşlarınızdan T1 ve T2 piyade asker atmalarını isteyebilirsiniz.

T1 Ve T2 Piyade askerlerin maliyetleri düşük olduğundan asker iyileşirken ve asker basarken az kaynak kullanırsınız. Bu sayede düşük masraf ile asker iyileştirip, sayılarını arttırabilirsiniz.

Tuzak Kalelerde İstasyon Kahramanları Nasıl Olmalıdır?

Tuzak kalelerde piyade formasyon ve ağırlıklı piyade askerlerin olması haliyle konuşlandıracağımız kahramanlarında piyade özellikli kahramanlar olması gerekmektedir.  Bu kahramanları sizler için aşağıda sıralayıp özelliklerini vereceğiz.

 • Deniz Kavalyesi

Bu kahramanın piyade saldırı özelliği olması altın olan bir kahramanda %30 piyade saldırısı vermektedir.

 • Ruh Veren

Bu kahramanda özellik olarak piyade saldırısı vermekte bu kahramanın da altın olması durumunda %30 piyade saldırısı verecektir.

 • Bombacı Goblin

Bu kahramanın ordu saldırı özelliği olması seçildiğinde ve altın olması durumunda %20 ordu saldırı verecektir.

 • İblis Avcısı

İblis Avcısı belkide tuzak kalelerin kilit noktası olan bir kahramandır. Kahramanın hem piyade saldırı hem de piyade SP desteği vermesi olmazsa olmaz kahramanlar arasında kendisine bir yer buluyor. Bu kahramanın altın olması durumunda %30 Piyade Saldırısı %50 Piyade SP desteği vermektedir.

 • Yemin Tutan

Yemin tutan piyade kahramanlar sıralamasında en çok kullanılan ve daha oyunun başlarından itibaren size yoldaşlık yapan bir kahramandır. Bu kahramanında aynı iblis avcısı gibi kahramanın altın olması durumunda %30 Piyade Saldırısı %50 Piyade SP desteği vermektedir.

Burada önemli olan konu konuşlandırılacak kahramanlarda Piyade Saldırı ve Piyade SP özelliklerinin olmasıdır. Elbette ki farklı ama Piyade Saldırı ve Piyade SP veren kahramanları da konuşlandırabilirsiniz. Benim sizlere verdiğim önerilen kahramanlardır.

İstasyonda kahraman konuşlandırılmasında gücünüzün yettiği paralı kahramanları da kullanabilirsiniz. Kahramanlarınızın 8 rütbe altın olması maksimum seviyede olması tuzak kalenizin çok güçlü olmasını sağlayacaktır.

Tuzak Kalede Hüner Nasıl Olmalıdır?

Tuzak kalelerde 3 adet hüner uygun olacaktır. Bu hünerleri sırasıyla verecek olursak

 • Piyade – Süvari – Atak
 • Piyade – Savunma
 • Piyade – Menzilli – Atak

Burada ki detay ordu maksimum SP maksimum olmak zorundadır. Burada ki amaç tuzak kurmak olduğu için üzerinizde esas savaş kıyafetiniz olmada düşmanın sizi görmesidir. Mesela bunu bir örnek ile açıklayacak olursak

 • Menzilliye (Okçu) karşı – piyade
 • Süvariye karşı – Menzilli (okçu)
 • Piyadeye karşı- Süvari

Düşman profilinize baktığında üzerinizde süvari ağırlıklı ekipman görmeli ve bu sayede sizi süvari zannederek içtima ya da solo saldırısında üzerinize menzilli yani okçu gönderecektir. Çarpışmaya 10 saniye kala esas savaş kıyafetinizi giyip piyade ağırlıklı olduğunuz da düşmanı tuzağa düşürecek saldırıyı karşılayan piyadeleriniz düşman okçularına büyük zarar verecektir.

Bu sayede 2 ya da 3 içtima saldırısını çok rahat bertaraf edebilirisiniz. Saldırıdan sonra revire düşen askerleriniz hemen iyileştirip tekrar edecek bir saldırıya hazır olabilirsiniz. Savaş kıyafetlerinde daha çok piyade saldırıya ağırlık vermelisiniz.

Bunu sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız;

Savaş Ekipmanları Nasıl Olmalıdır?

Savaş ekipmanlarında Piyade SLD, Piyade Savunma ve Piyade SP olmasına dikkat etmelisiniz. Sizlere örnek bir ekipman sıralayacağız. Savaş ekipmanında olması gerekenler;

Kraken’in Çabası

Yaratık Miğferi

 

Kış Parkası

 

Yabani Botlar

 

Kış Eldiveni

 

Lezzetli Kupa

Dehşet Şişesi 2 tane olmalıdır.

Yukarıda ki ekipmanların sizlerde olması mor veya altın olması birde bu ekipmanlara piyade sld, piyade savunma ve piyade sp özelliği veren taşların eklenmesi ile gücünüze güç kattığını gözlemleyeceksiniz.

Ekipmanlarınıza mor veya altın olmadan taş eklemenizi önermiyoruz. Setinizde ordu maksimum sp ve ordu maksimum savunma yüksek ise tadından yenmez bir deneyim yakalamış olacaksınız.

Tuzak kale içinde %400 ve %600 arası piyade sld ve saldırı çok iyi bir rakamdır. Ekipmanlarınızı mistik yada altın olduğunu düşündüğümüz de karşınızda durabilecek tuzağa düşmeyecek düşman göremiyorum.

Tuzak Kalelerin Formasyonu Nasıl Olmalıdır?

Piyadelerin ve süvarilerin saldırı oranı daha yüksek olması nedeniyle formasyonunuzun piyade kare formasyon olması gerekmektedir. Piyade Kare formasyon tuzak kale için kullanılır. Tuzak kalede formasyon değiştirmek gelecek düşmana göre de değişmektedir. Bazı durumlarda değişikliğe gidebilirsiniz bunun için aşağıda ki formasyonları gelecek düşmana göre kullanabilirsiniz.

 • Süvari İse – Menzilli Formasyon
 • Menzilli İse – Piyade Formasyon
 • Piyade İse – Süvari Formasyon

Tuzak Kalelerde Yapılar Nasıl Olmalıdır?

Kalemiz için yapılarda da ordu sp, ordu sld, ve ordu savunma veren yapıları daha fazla tutmamız gerekmektedir.

 • Malikane – Ordu Saldırı
 • Kışla – Ordu Savunma
 • Revir – Ordu Maksimum SP

Ordu maksimum sp yüksek ise ordu saldırı veren malikanenizi tutabilirsiniz. Ordu savunmanız yüksek ise revir ve malikane 8/8 olmak üzere eşit bir şekilde ordu saldırı ve ordu maksimum sp’nizi yüksek tutabilirsiniz.

Benim sizlere önerim, 1 adet kışla bırakıp geri kalan tüm alanlara revir yapmanız olacaktır. Bu sayede ordu maksimum sp yüksek olacağı gibi solo ve içtima saldırılarında revire düşen askerlerinizi tekrar iyileştirir, revir kapasiteniz artacağı için askerlerinizin buhar olmasını da engellemiş olursunuz.

Unutmayın yaralanan askerlerin revire sığmayanları ve ölen askerlerinizin tapınağa sığmayanları buhar olmakta ve geri getirilememektedir.

Tuzak kalelerde ordu maksimum sp yüksek vermesi için kalenizin içerisine ful revir yapmalısınız.

Tuzak Kalelerde Kullanılması Gereken Toprak Destekeleri

Tuzak kalelerde kullanılan destekler arasında Ordu Savunması – Ordu Saldırısı – Gözlemci Savar bulunmaktadır. Bu destekleri aynı anda açamayacak olmanız bu konuda destekleri kullanırken tuzak kurucu bir kafayla olaya yaklaşmanız gerekmekte. Kalenize gözlem olmaması için gözlemci savar kesinlikle açık olmalıdır.

Saldırı geldiğinde düşman kalenize saldırdığı esnada ordu saldırı ya da ordu savunmayı açarak düşmana daha çok hasar verebilirsiniz. Fakat düşman saldırı sonrası bir gözlem daha atmadan hemen gözlemci savar etkin yapmalısınız. Eğer düşman sizden gözlem almış ve tekrar saldırıya geçmişse tekrar gözlemci savar açmaya gerek yoktur kapatmadığınız ordu savunma ya da ordu sld açık kalabilir.

Bu eşikleri hızlı ve yerinde yapabilirseniz hasar alan düşmanlarınız size saldırmaktan vazgeçecek tuzak kale olduğunuz her yerde yayılacaktır.

Savunmanız esnasında eğer bir lider hapsederseniz ve elinizde öldürme lisansı mevcut ise bunu hemen kullanarak sunak özelliği de kazanabilirsiniz. Sunak özelliğinizin dışında size saldıran düşmana hasar vermek ve birde liderini infaz etmek sizden korkmalarına neden olacaktır.

Kısaca Tuzak Kale Nasıl Olmalıdır?

 1. Kudretinizin az görünmesi gerekiyor. Bu nedenle T2 asker ağırlıklı olması gerekmektedir.
 2. T2 askerler piyade ağırlıklı olması gerekmekte. T2 piyadeler savunma ağırlıklı olduğu için gelen düşmana çok büyük hasar verecektir.
 3. İstasyon da yukarıda belirtiğimiz gibi piyade saldırı ve piyade maksimum sp veren piyade özellikli kahramanlarınızı kullanmalısınız.
 4. Formasyonlarınızda piyade formasyon kullanmaya özen göstermelisiniz. Gelen askere göre formasyonlarınızı değiştirebilirsiniz.
 • Süvari İse – Menzilli Formasyon
 • Menzilli İse – Piyade Formasyon
 • Piyade İse – Süvari Formasyon
 1. Ekipmanlarınız saldırıdan önce aldatma amaçlı süvari özellikli olmalı saldırı anında piyade ağırlıklı ekipmanınızı seçerek üzerinize okçu gönderen düşmanınızı piyade ile sağlam darbe vurabilirsiniz.

Kısaca tuzak kale böyle olmalı diyerek yazımızı burada bitiriyoruz. Lords Mobile Oyunu hakkında yeni yazıların gelmesi için lütfen yorum kısmına yorumunuzu bırakabilirsiniz.

Yeşil Kalp Anlamı Nedir?

TED

2 Yorum

 1. Bu oyunu oynamak istiyorum. umarım oynamayı başarabilirim.Biraz karışık geldi gibi oyun biraz.Denemekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Linkler: kızlara güzel sözler-amca sözleri-grup isimleri-kızlara iltifatlar-kuzen sözleri-kırmızı kalp anlamı-dede sözleri-kızlara güzel sözler-saxenda-kızıma güzel sözler-yeğen sözleri-yangın merdiveni-Instagram Türk Beğeni Satın Al-at isimleri-saxenda-bedava sohbet