Kişisel Blog

Yeşil Kalp Anlamı Nedir?

5

Yeşil kalp anlamı itibariyle arkadaşça sevgiye işaret eder. Bazen kıskançlığı îmâ etmek için de kullanılabilir. Doğa ve çevreyle ilgili cümlelerde anlamı güçlendirir.

İrlandalılar yeşil kalp emojisini sıklıkla kullanır. İrlanda, ‘Zümrüt Ada’ olarak da bilinir. İrlanda bayrağında yer alan zümrüt yeşili rengindeki şerit de buna bir göndermedir.

Yeşil Kalp Emojisi Ne Anlama Gelir?

💚 sembolüyle gösterilen yeşil kalp emojisi anlamı bakımından sevgiye, şefkate, merhamete, pozitif duygulara işarettir. Yeşil temalı spor ve okul takımı renkleri, yeşil giysiler ve yeşil bitkiler başta olmak üzere yeşille bağlantılı her şeye duyulan sevgiyi göstermek amacıyla da tercih edilir.

Yeşil Kalp Nerelerde Kullanılır?

Yeşille ilişkili konularda paylaşım yaparken kullanabilirsiniz. Arkadaşınıza ‘seni seviyorum’ derken veya fazla samimi olmadığınız birine teşekkür ederken bu emojiyi kullanabilirsiniz. Yeşil kalp ile dile getirdiğiniz sevgi, kırmızı kalbin temsil ettiği sevgi kadar içten ve samimi olamaz.

Yeşil kalbin kıskançlığı da simgeleyebileceğini söylemiştik. Fakat bu, kullandığınız cümleye göre değişir. Bir de tabii, karşınızdakinin bunu anlaması gerekir. Yoksa siz ‘kıskanıyorum’ mesajı vermek isterken o farklı bir yere çeker. (!)

Yeşil Kalp Ne Demek?

Kırmızı kalpten daha mesafeli bir emoji olan yeşil kalp, bir şeyi beğendiğinizi anlatmak amacıyla kullanabileceğiniz sembollerdendir. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyle ilgili mesajlarda, çevre bilinciyle alâkalı paylaşımlarda da kendine yer bulur.

Yeşil kalp emojisini sevdiğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Ancak kendinize çok yakın hissettiklerinize değil, ‘merhaba merhaba’ takıldığınız insanlara kibarlık olsun diye yollayabilirsiniz.

Doğaya bağlılığı simgeleyen yeşil kalp, bazen ‘seninle barışmak istiyorum’ anlamına da gelir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı durumlarda ise kıskançlık mânâsındadır. Bu, tamamen kullanıldığı cümleye bağlıdır.

İrlandalıların Aziz Patrik Günü’nde sıklıkla kullandığı bu emoji, görüldüğü üzere çok yönlüdür. Huzuru çağrıştıran yeşil rengi, kalp emojisinde farklı bir boyut kazanarak arkadaşlık anlamındaki sevgiyi kastetmek için tercih edilir.

Umudu ve yaşamı temsil eden yeşil renk, kalp emojisinde de bu özelliğini kaybetmez. Yeşil renk kalbin anlamı sayesinde pozitif enerjinizi gösterebilir, doğaya olan sevginizi izhâr etmek veya sağlıklı bir yaşam tarzını benimsediğinizi anlatmak için de tercih edebilirsiniz.

Arkadaşlık ve sahiplenme mânâlarına da gelen yeşil kalp, sohbetlerinizi taçlandırmaya aday!

Kırmızı Kalp Anlamı Nedir?

Pembe Kalp Anlamı Nedir?

Turuncu Kalp Anlamı Nedir?

Beyaz Kalp Anlamı Nedir?

Siyah Kalp Anlamı Nedir?

Mavi Kalp Anlamı Nedir?

Mor Kalp Anlamı Nedir?

Sarı Kalp Anlamı Nedir?

TED

5 Comments
  1. […] Yeşil Kalp Anlamı Nedir? […]

  2. […] Yeşil Kalp Anlamı Nedir? […]

  3. […] Yeşil Kalp Anlamı Nedir? […]

  4. […] Yeşil Kalp Anlamı Nedir? […]

  5. […] Yeşil Kalp Anlamı Nedir? […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy